Başvuru

Ekteki form (İngilizce - Fransızca - İspanyolca ) doldurularak  AICA TR dönem başkanına veya dernek sekreterliğine (aicatrofis@gmail.com) iletilmelidir. Derneğe üye olacak adaylar tarafından verilen biyografi formunun bir kopyası, dernek kayıtlarında tutulmak üzere dernek genel sekreterliğine iletilecektir ve yazılı izniniz olmadan üçüncü taraflarca paylaşılmayacaktır.

AICA-TR başvuru süreci içerisinde gerekli olan biyografik formların optimize edilmiş halleri aşağıdaki linklerde bulunmaktadır. Değerli üye adaylarımız aşağıda üç farklı dilde sunulan başvuru evraklarına link yolu ile ulaşabilirler.

Kasım ayı içerisinde Seçim ve Üyelik Komitesi (EMC) oturumu öncesinde, yeni üyelik başvurularının gönderilmesi gerekmektedir.  

2021 yılı  yeni üyelik başvurusu için son tarih 20 Mart 2021'dir. Bu tarihe kadar istenen formların eksiksiz bir biçimde  doldurularak, yukarıda belirtilen elektronik posta adresine yollanması gerekmektedir. 

Bu tarih sonrasında gönderilecek başvurular, gelecek üyelik seçimi oturumu için arşivlenecektir. 

 

Mevzuatın Bireysel Üyelerle ilgili II. Maddesi şöyle der:

Tüm başvurularda standart biyografi formu kullanılmalı ve bu form kısa bir özgeçmişi de içermelidir.

Tüm adaylar şu alanlardan biri veya daha fazlasında son üç yıl içinde devam eden faaliyet kanıtı sunabilmelidirler:

a) Günlük/periyodik yayınlar, radyo-TV, video yayınları veya elektronik medya yayınları.

b) Sanat tarihi, estetik veya eleştirmenlik çalışmaları, yayınları.

d) Müze- galeriler için akademik veya eleştirel metin üretimi, küratörlük, eğitimsel veya akademik amaçlara yönelik çalışmalar.

* Başvurular yukarıdaki form üzerinde yapılmalı ve bir özgeçmiş içermelidir. Lütfen yanıtlarınızı son derece kesinlikli biçimde verin.