Başvuru

Ekteki form (İngilizce - Fransızca - İspanyolca ) doldurularak aicatrofis@gmail.com e-posta adresi üzerinden AICA Türkiye dernek sekreterliğine "AICA Türkiye 2024 İlkbahar Üyelik Başvurusu" başlığıyla iletilmelidir. Derneğe üye olacak adaylar tarafından verilen biyografi formunun bir kopyası, dernek kayıtlarında tutulmak üzere dernek genel sekreterliğine iletilecektir ve yazılı izniniz olmadan üçüncü taraflarca paylaşılmayacaktır.

AICA Türkiye üyeliğine başvuru süreci içerisinde gerekli olan biyografik formların optimize edilmiş halleri aşağıdaki linklerde bulunmaktadır. Değerli üye adaylarımız aşağıda üç farklı dilde sunulan başvuru evraklarına link yolu ile ulaşabilirler.

AICA International'ın sonbahar dönemi Seçim ve Üyelik Komitesi (EMC) oturumu öncesinde, yeni üyelik başvurularının gönderilmesi gerekmektedir.  

AICA Türkiye 2024 yılı ilkbahar dönemi yeni üyelik başvurularını 10 Nisan 2024 saat 23:59'a kadar kabul ediyor. Gerekli formların eksiksiz bir biçimde doldurularak, belirtilen son teslim tarihinden önce yukarıda belirtilen e-posta adresine yollanması gerekmektedir. 

Bu tarih sonrasında gönderilecek başvurular, gelecek üyelik seçimi oturumu için arşivlenecektir. 

 

Mevzuatın Bireysel Üyelerle ilgili II. Maddesi şöyle der:

Tüm başvurularda standart biyografi formu kullanılmalı ve bu form kısa bir özgeçmişi de içermelidir.

Tüm adaylar şu alanlardan biri veya daha fazlasında son üç yıl içinde devam eden faaliyet kanıtı sunabilmelidirler:

a) Günlük/periyodik yayınlar, radyo-TV, video yayınları veya elektronik medya yayınları.

b) Sanat tarihi, estetik veya eleştirmenlik çalışmaları, yayınları.

d) Müze-galeriler için akademik veya eleştirel metin üretimi, küratörlük, eğitimsel veya akademik amaçlara yönelik çalışmalar.

 

* Başvurular yukarıdaki form üzerinde yapılmalı ve bir özgeçmiş içermelidir. Lütfen yanıtlarınızı son derece net biçimde veriniz.